Proti přeborovému soupeři jsme obstáli

09.08.2020

Čechie A
- SK Třeboradice 3:5 (1:2)

Sestava: Trávníček - Hoffman (60. Cmíral), Kopa,
Adam Krechter, Zeman - Merta (45. David Krechter), Matějka (45. Vitáček), Kopec (45. Augustýn), Pešek, Komers (60. Balha) - Murdych

Góly: 76. a 87. Augustýn, 30. Kopec

Komentář:
Neděle, 9. srpna 2020. Den, kdy si valná většina republiky užívala dovolených a prázdnin, vedro jako na Sahaře. Den (v pořadí už třetí, protože Ďáblice hrály první mistrovský zápas už v pátek večer), který patřil do prvního víkendu, ve kterém se rozehrála nová sezona pod hlavičkou Pražského fotbalového svazu - jako jediná v celém Česku! Den, kdy jsme měli v premiéře hostit béčko sousedního Újezdu nad Lesy, ale všechno nakonec bylo jinak. Soupeř byl v karanténě (asi měl taky nějaké Techle Mechtle), a tak jsme akceptovali nabídku přeborových Třeboradic, které měly hrát proti Újezdu A, a taky, jako my, musely respektovat odložení zápasu. Byla to výzva - soupeř hraje o dvě soutěže výše, navíc je mnohem zkušenější a "starší". Do přípravného duelu jsme totiž vstupovali s polovinou dorostenců na soupisce, která čítala 16 hráčů. Ale zase - kde jinde se mají otrkat, že!!!
Po notné várce přípravných zápasů jsem zjistil, že bude třeba něco změnit. Přeci jen to, co fungovalo o věkovou kategorii níže, nebylo "funkční", takže jsme přeskupili řady a zkusili něco jiného. A ejhle, ono to klape! I když si myslím, že to nebylo úplně kvůli změně rozestavení, ale proto, že si kluci uvědomili, že je třeba k zápasu přistoupit zodpovědněji, než tomu bylo v předchozích duelech. První půlhodina byla vyrovnaná a vůbec nebyl znát rozdíl dvou soutěží ve prospěch soupeře z Třeboradic (a když, tak jen malinko). Do pár šancí se sice hosté dostali, ale Lukáš v naší brance byl spolehlivý. My se dostali jen do pár ohrožení soupeřovy branky, ale zrovna to druhé jsme přetavili v gól - Adam Krechter skvěle předskočil soupeře, nahrál na 40 metrů Danovi Murdychovi, ten míč zatáhl po pravé straně a servíroval před branku na Ondru Kopce. K němu se sice míč dostal po chybičce hostujícího stopera, ale zakončení bylo tutové - vedeme 1:0. Bohužel ne dlouho! Hned za minutu soupeř, kterého jsme asi vedoucí brankou trochu nas*ali, vyrovnal, a pak Vojta Matějka trochu naivně fauloval ve vápně a hosté šli z penalty do vedení.
Do druhé půle jsme trochu občerstvili sestavu (vedro bylo fakt děsné), bohužel se nám to trochu vymstilo. Nadějné přečíslení v 52. minutě Jirka Vitáček bohužel "vyřešil" trefou do prvního hráče před ním, a jelikož jsme v tu chvíli byli vepředu v sedmi lidech, zkušený soupeř nás z rychlého protiútoku trestal. A aby toho nebylo málo, hned za pár minut po další zbytečné ztrátě míče, tentokrát uprostřed hřiště, jsme prohrávali už 1:4. Ke cti klukům slouží, že to nezabalili, a hráli dál. Ba co víc, chtěli i skórovat. To se povedlo čtvrt hodiny před koncem zápasu, kdy David Krechter potáhnul rychlou akci po levé lajně a přihrávkou pod sebe vyzval ke skórování Filipa Augustýna - 2:4! Poslední dva góly zápasu byly opět slepené - ale na rozdíl od těch předchozích po jednom na obou stranách. Přeborový soupeř nejdříve v 86. minutě odskočil na rozdíl "třídy", když se jeho hráč nejlépe orientoval ve skrumáži před naší brankou, aby pak August uzavřel zápas gólem na 3:5 po naší další výborné akci na jeden dotek.
Dá se říct, že se soupeřem z přeboru jsme odehráli dobrý zápas. Škoda dvou pasáží - těsně po tom, co jsme dali na 1:0 a za tři minuty to bylo 1:2 i se zbytečnou penaltou, a na začátku druhé půle, kdy jsme během tří minut (po dvou ztrátách balonu) dostali dva góly na 1:3 a 1:4. Ale jinak fakt super práce - kluci dřeli a doufám, že tenhle zápas je přesvědčil o tom, že mohou hrát proti komukoliv 🙂 Já jsem fakt spokojen, i když pár nedotahů tam pořád bylo 🤪 Takže pánové, díky všem za super výkon, půjde to! A také díky všem, kteří se přišli kouknout a fandili týmu, který "to má před sebou". (sim)