Náš první gól jen zmírnil porážku

04.06.2020

SK Viktoria Sibřina
- Čechie A 3:1 (1:0)

Sestava: Trávníček (45. Ryp) - Topol (20. Hruška), A. Krechter, Balha (60. Cmíral) - Pešek, Michl - Zeman (60. Vitáček), Plášek, Nikodim - Murdych, Froněk (60. Salavec)
Gól: 89. Murdych

Komentář: Ve druhém zápase proti silnějším soupeřům jsme opět zajeli těsně za hranici Prahy na půdu dalšího z výborných týmů Okresního přeboru Praha-východ. Ani v Sibřině jsme si však výhru nepřipsali. A nutno říct - ani jsme si ji nezasloužili. Kdybych měl srovnávat se zápasem v Zelenči, tak jsme podali o několik desítek procent horší výkon, který však naplno ukázal, na čem musíme pracovat. Je velkou škodou, že nedokážeme do zápasu přenést to, co už jsme stačili natrénovat. Ano, "nanečisto" to jde, kluci cvičení zvládají, ale pak v dresu to nedokáží na hřiště přenést. Ano, znovu opakuji, s novou "érou" přicházejí změny a musíme být trpěliví. Ale hlavně se snažit (i přes občasné chyby) uvést do praxe nové návyky a tréninkové prvky. A také se zbytečně nehádat a nehledat chybu jinde, než je. Avizoval jsem při nástupu do "funkce", že fotbal je o chybách a jejich možném neopakování a o tom, že bychom měli vždy začít chybu hledat u sebe dříve, než kolegovi vynadám (což bych ze hřiště fakt nerad slyšel). A výmluvy typu: Já za tu špatnou přihrávku nemůžu, ten trávník je vysoký a špatně posekaný!? To snad ne!!! Tentokrát jsem skoro vůbec neviděl nabídku a přesné přihrávky, dobrý pohyb bez míče atp. Balón na kopačkách jsme udrželi tak pět šest vteřin a pak dlouhé minuty běhali bez něj, protože jsme ho zbytečně ztratili nebo rovnou domácím odevzdali. Navíc tam byly tak začátečnické chyby, např. přihrávky nazdařbůh kamkoliv a několik i soupeři do běhu na střed hřiště, samozřejmě se sklopenou hlavou - jedna z nich předcházela gólu na 3:0 pro domácí. Přesto, abych jen nekritizoval, pár pozitiv - spolehlivě zachytali oba gólmani (každý poločas za nás i za soupeře, jemuž nikdo do branky nedorazil) a pohledná akce s výborným řešením finálové přihrávky (konečně moment překvapení!!!) při našem gólu na konečných 1:3. Tolik lehká kritika, v neděli věřím ve zlepšení. (sim)