Vedení jsme bohužel neudrželi

07.06.2020

Čechie A
- Avia Čakovice 1:2 (1:1)

Sestava: Trávníček - Michl (60. Balha), A. Krechter, Hoffman - Komers, Pešek - Zeman, Plášek, Borsuk (45. L. Nový) - Murdych, Nikodim (60. Augustýn)

Gól: 5. Nikodim

Komentář: Ani ve třetím přípravném zápase proti silnějším soupeřům jsme nepoznali radost z vítězství. A to i přesto, že jsme konečně také vedli. Do domácího zápasu proti Čakovicím, které přijely naladěné páteční výhrou 5:0 nad Trojou, jsme vstoupili velmi aktivně a od úvodního hvizdu sudího se snažili diktovat tempo hry. To nám bohužel vydrželo jen půl hodiny, během které jsme si přesně po zemi přihrávali, pohyb bez míče byl super a po ztrátě jsme se dokázali vracet a rychle nabírat soupeřovy hráče. Už v 5. minutě Nikodim pozorně sledoval rozehrávku hostů, jejichž gólmanovi míč uskočil a náš útočník ho dopravil na správné místo určení - vedeme 1:0. I po vstřelené brance, jak jsem už psal, jsme hráli dál dobře, jen jsme se jaksi nedostávali do šancí. Ty však neměl ani soupeř. Zhruba v 35. minutě dostal jeden z hostujících hráčů červenou kartu za nemístné poznámky po vlastním faulu, ale v duchu přípravného duelu jsme nechali Avii dál hrát v jedenácti, jen bez "hříšníka", který musel do sprchy. Tento moment jako by však zanechal víc stop na nás. Hra se změnila k horšímu a co víc, těsně před přestávkou jsme si nechali dát hloupý gól do šatny - je fakt, že při mistráku bychom to asi měli řešit nákopem, aby míč byl co nejdál od naší branky, a ne rozehrávkou nakrátko. Proto klukům nelze vyčítat, že se snažili míč odehrát po zemi kombinačně, ale přišla jeho ztráta a vyrovnání na 1:1. Po pauze nás hosté začali mnohem více presovat a navíc nám (aspoň mi to tak připadalo) docházely fyzické síly. A to nebylo dáno jen tím, že hosté točili 17 hráčů a my do hry poslali pouze 14 fotbalistů a až na jednu výjimku bez tzv. opakovaného střídání. O prohře rozhodla jedna naše ztráta balónu uprostřed hřiště, kterou hbití hosté dokázali kombinací na jeden dotyk přetavit v rozhodující gól. Po odstoupení Ládi Nového jsme posledních deset minut dohrávali o deseti, paradoxně jsme si "v oslabení" vypracovali největší šanci na vyrovnání - Zemanova hlavička však pavoukovitého gólmana Čakovic trefila do kolene vytrčeného do pravého úhlu skoro metr nad zemí. Škoda, remíza by tomuto duelu slušela a nás by ještě víc povzbudila v další fotbalové robotě. Přesto (minimálně těch prvních 30 minut) nám tento zápas potvrdil herní zlepšení a věřím, že se kluci brzy budou radovat i z prvního vítězství. Na druhou stranu nám ukázal i to, že bude potřeba nějaké věci poupravit, zejména systém nabírání protihráčů po "nečekané" ztrátě míče. Díky za vaši píli a jedeme dál. (sim)