Vydřená výhra se spoustou chyb

19.06.2020

Čechie B
- FC Prosex 2:1 (1:0)

Sestava: Trávníček - Cmíral, Marek (45. A. Krechter), Čermoch (45. Krch) - Matějka, Borsuk - L. Nový, Augustýn (45. Balha), D. Krechter (45. Froněk) - Murdych, Kopec (45. Salavec)

Góly: 24. a 77. Murdych

Komentář: Béčko poslední přípravný domácí zápas ve zvláštní pokoronavirové dohrávce předčasně ukončené sezony proměnilo ve vítězství. Byť se zrodilo po velkém množství chyb, které naštěstí soupeř nedokázal efektivně trestat. Do tohoto duelu jsme opět protočili sestavu, navíc už s jistotou, že kádr mužů pro sezonu následující opustí tři hráči. Proto některé změny postů, proto zkouška něčeho dalšího, možná proto velká spousta chyb. Ano, tento nešvar nás bohužel "zdobil" skoro po celý zápas - ale bez pohybu a nabídky to, kluci, prostě nepůjde. Nemůžeme fotbal hrát tak, že má jeden hráč balon u nohy a ostatní koukají, co s ním udělá?! Až ho někam nakopne, nebo spíš zakopne! Nebo mu ho někdo ukopne, z toho pak plyne jeho ztráta, nestačíme se srovnat do obranného bloku (protože na jedné straně jsou volní naši hráči čekající na přenesení hry a pak se nestačí vrátit nabrat svého protihráče) a následuje rychlý protiútok do naší rozhozené obrany. A že ti kluci z Prosexu, zejména někteří, byli sakra rychlí. Uměli to s míčem i jeden na jednoho a v 1. půli můžeme děkovat Lukášovi za čisté konto - minimálně dvakrát to musel řešit z očí do očí soupeřova hráče! I přes nepřesnosti jsme se do pár šancí dostali a jednu z nich Dan přetavil v poločasové vedení 1:0. Ani po přestávce se obraz hry bohužel moc nezměnil. Přispěly k tomu i změny v sestavě a hlavně nejistota v zadních řadách - doslova jsme si koledovali o gól a taky ho dostali. Naštěstí nešlo o nadílku. Poté jsme se přeci jen trochu srovnali, probrali a bylo znát, že zápas chceme urvat a zapsat si další přípravnou výhru. Tu nakonec trefil svým druhým přesným zásahem opět Dan, jemuž gólovou přihrávku na zlatém podnose naservíroval Sali. Za stavu 2:1 se naše hra přeci jen dostala alespoň do uspokojivé fáze bez zbytečných chyb a dokonce jsme se dostali i ke kombinacím, které na tréninku zvládají kluci dobře, ale v zápase to jaksi není vidno. Ale to se opakuji. Jak praví titulek: vydřeli jsme výhru, bohužel v zápase bylo velké množství chyb - naštěstí pro nás nepotrestaných. Díky soupeři i jeho početnému "kotli" fanoušků za kvalitní přípravu, snad brzy dojde i na odvetu. (sim)